İktidarsızlığa karşı iyi gelen bitki

 

bin yıldır kullanılan bu asalak bitki aslında erkeklerin büyük sorunu için deva oluyor

Cinsel fonksiyon bozukluklarına karşı Çin’de 2 bin yıldır kullanılan Çin Küskütü’nün iyi geldiği ortaya çıktı.

Çin Küskütü, Uzakdoğu’da bilinen bir tedavi yöntemi. Erkeklerde kısırlıktedavisinde, libidonun yükseltilmesinde, sperm sayısının ve sperm hareketliliğinin arttırılmasında kullanılıyor.

NORE Türkiye Distribütörü Gökhan Sonbahar, Çin Küskütü’nün cinsel yaşlılığın geciktirilmesinde pozitif etkileri olduğu, spermlerde oksidasyonla meydana gelenhasarları da tedavi ettiğini söyledi.

Küsküt asalak bir bitki

Küsküt (Latince Cuscuta), Kahkahaçiçeğigiller ailesinden klorofilsiz bir asalak bitki. Fulya, kekik, yonca veya ısırgan otu üzerine sarılıp büyür. Bitki genç iken tohumdaki besleyici maddeleri çabucak bitirip tüketir. Kökü yoktur. Sapları pembe reklidir. Yaprakları ise renksiz pullar halinde kısır kalmıştır. Asalak bitki, komşusu olan bitkiye saplarıyla tutunmak zorundadır. Destek alacağı böyle bir bitkileri dikkatle arar, bulur.

Topraktan çıkar çıkmaz spiral biçiminde büyümeye başlar. Bir destek bulduğu anda kendini kurtarmış sayılır. Eğer böyle bir destek bulmazsa kendi kendini yemeye başlar. Genç bitki, sapının alt bölümlerini ölümle başbaşa bırakır ve buradaki organik maddelerle beslenerek yeniden destek aramaya koyulur.

Çin küskütü hakkında

Cin Saçı, Sülük, Şeytan Sakalı gibi pek çok adlarla anılan küsküt, birçok bitki çeşidinin en büyük düşmanlarındandır. Küskütgiller familyasındandır. Tek yıllık asalak bir bitkidir. Ilıman ve sıcak bölgelerde yetişir. Sapları ile bazı bitkilerin üzerine sarılır.Yaprak ve körpe dallarından infüzyon yolu ile faydalanılır. Küskütin, fidosterin içerir.

Toprağa kendiliğinden dökülen küsküt tohumları uygun toprak nemi ve sıcaklık bulunca çimlenir. Sonradan 10-15 cm boyunda çimlenme dalı uzatarak, ucunda bir kıvrılma ile bitkiye sarılır. Dallarında bulunan tarak dişi gibi çıkıntıları ile tutunur ve bitkinin öz suyunu emerek büyümeye başlar ve topraktan ilgiyi keser.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !